Pożyczka dla zadłużonych – z jakich ofert będzie można skorzystać w 2019 roku?

Osoby zadłużone są grupą klientów, których firmy pożyczkowe traktują tak samo, jak klientów z dobrą zdolnością kredytową. Mogą liczyć na minimum formalności, łagodne wymagania oraz atrakcyjne oprocentowanie. Stworzono dla nich szeroką ofertę, z której mogą wybierać produkty maksymalnie dopasowane do ich indywidualnej sytuacji, możliwości i oczekiwać. W 2019 roku wciąż będą mogli wybrać chwilówkę, pożyczkę ratalną oraz pożyczkę długoterminową.

Rodzaje pożyczek dla zadłużonych dostępne w 2019 roku

  • Krótkoterminowe pożyczki dla zadłużonych – pozwalają uzyskać niewielkie kwoty na krótki okres spłaty. Najczęściej maksymalnie 2000 zł na od 30 do 120 dni. Wygodne i przede wszystkim bardzo łatwe do uzyskania nawet dla osób z negatywną historią kredytową.

  • Pożyczki ratalne – te, które można otrzymać na oświadczenie dostępne są w kwocie maksymalnie 5000 zł. Niektóre firmy pożyczkowe decydują się na udzielenie nawet 10 000 zł. Okres kredytowania to zazwyczaj od 12 do 36 miesięcy.

  • Pożyczki długoterminowe – firmy pożyczkowe w 2019 roku niezmiennie udzielać będą pożyczek na wysokie kwoty z długim okresem kredytowania. Wymogiem nadal będzie posiadanie poręczyciela. Stanowi on zabezpieczenie na wypadek niesolidności pożyczkobiorcy – art. 876 Kodeksu cywilnego ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r.:

przez umowę poręczenia poręczyciel zobowiązuje się względem wierzyciela wykonać zobowiązanie na wypadek, gdyby dłużnik zobowiązania nie wykonał”.1

Korzystne zmiany wniesione przez ustawę antylichwiarską

W 2019 roku nastąpiła nowelizacja ustawy anylichwiarskiej, która wprowadziła wiele korzystnych dla konsumentów zmian. Klienci firm pożyczkowych mogą spodziewać się niższych kosztów pozaodsetkowych w przypadku chwilówek, które nie będą mogły wynosić więcej niż 22 proc. dla pożyczek na jeden miesiąc i 45 proc. w stosunku rocznym.

1https://www.arslege.pl/istota-umowy-poreczenia/k9/a6399/