Pożyczka dla bezrobotnych i zadłużonych – jak ją otrzymać?

Zadłużenia i bezrobocie to często wynik sytuacji losowych, które w niekorzystny sposób wpływają na domowy budżet. Pogorszenie się sytuacji finansowej wymaga podjęcia pewnych kroków. Ostatecznością jest wzięcie pożyczki, jednak to często jedyna szansa na zachowanie płynności finansowej, opłacenie rachunków czy pokrycie bieżących wydatków. W jakich okolicznościach firmy pożyczkowe przyznają zobowiązania?

Bezrobocie nie oznacza braku dochodów

Rozwiązanie umowy przez pracodawce to koniec dochodów z tytułu zatrudnienia. Wiele osób posiada jednak dodatkowe źródła dochodów, takie jak wynajem mieszkania, stypendium lub korzyści z dywidend akcyjnych. Zdarza się również, że pożyczkobiorca pracuje za granicą i nie potrafi udokumentować otrzymywanego wynagrodzenia. W takich sytuacjach skorzystać można z ofert instytucji pozabankowych, które nie wymagają żadnych zaświadczeń. Wymagane jest jedynie wypełnienie oświadczenia, w którym wskazywana jest wysokość dochodów. Nie warto jednak ich zawyżać, gdyż z pewnością wzbudzi to wątpliwości, które firma pożyczkowa rozwieje poprzez sprawdzenie informacji.

Pożyczka pod zastaw?

Całkowity brak dochodów również nie wyklucza możliwości zaciągnięcia zobowiązania. W ofertach instytucji pozabankowych znajdują się pożyczki dla bezrobotnych i zadłużonych pod zastaw samochodu lub z poręczeniem. Obie formy zabezpieczenia zmniejszają ryzyko strat dla firmy pożyczkowej, a pozwalają uzyskać pieniądze, których przyznania odmówił bank. Nic dziwnego, że parabanki szukają takich rozwiązań. Według raportu BIG InfoMonitor1 średnie zadłużenie w Polsce na osobę wynosi 26 632 zł, a ilość dłużników wciąż rośnie.

Pożyczka dla bezrobotnych i zadłużonych – warunki, jakie należy spełnić

Nawet w przypadku braku pracy i braku jakichkolwiek dochodów lub posiadania zadłużenia, wiele instytucji pozabankowych posiada specjalnie przygotowane oferty dla takich klientów. Wśród kryteriów znajdują się wyłącznie:

  • wiek powyżej 21 lat
  • posiadanie obywatelstwa Rzeczypospolitej Polskiej
  • posiadanie ważnego, polskiego dowodu osobistego.