Pożyczanie w internecie-3 cechy korzystnej pożyczki, o których nie słyszałeś!

Pożyczanie w internecie jest łatwe, szybkie i dostępne niemal dla każdego. Wśród największych i najczęściej przedstawianych zalet znajdują się przede wszystkim minimum formalności, możliwość otrzymania pieniędzy na konto jeszcze tego samego dnia, a nawet uzyskanie gotówki widniejąc w bazach BIK czy KRD. To jednak nie wszystko! Pożyczki od instytucji pozabankowych oferują o wiele więcej!

1. Korzystna pożyczka hipoteczna

Według raportu Oszczędzanie i kredytowanie Polaków1 aż 47 proc. klientów wybiera kredyty hipoteczne. Otrzymanie jednak zobowiązania od banku na tak wysoką kwotę jest procesem trudnym, szczególnie jeśli zainteresowani mają kiepską historię kredytową lub posiadają już inne zobowiązania. Firmy pożyczkowe wyszły na rynek finansowy z propozycją pożyczek hipotecznych, które przyznawane są w równie wysokich kwotach, co kredyty hipoteczne, ale na łagodniejszych warunkach.

2. Pożyczka bez konta bankowego

Obecnie bardzo trudno jest wyobrazić sobie, że można nie posiadać rachunku bankowego. W dodatku większość procedur pożyczania przez internet wymaga potwierdzenia tożsamości poprzez wykonanie przelewu weryfikacyjnego. Nieliczne firmy w Polsce oferują możliwość pożyczenia pieniędzy bez posiadania rachunku bankowego. Jak to możliwe? Proces weryfikacji oraz wypłaty gotówki odbywa się poprzez specjalny czek GIRO. Wypełnienie wniosku można wykonać online, natomiast dokument przesyłany jest za pośrednictwem kuriera. Realizacja czeku wymaga odwiedzenia placówki Poczty Polskiej, w której odebranie kwoty tak korzystnej pożyczki możliwe jest po okazaniu dokumentu tożsamości.

3. Pożyczka uwzględniająca świadczenia

Kwestią sporną w wielu środowiskach jest możliwość otrzymania pożyczki, wykazując dochód w postaci świadczeń pielęgnacyjnych czy świadczenia 500+. Większość firm pożyczkowych uwzględnia oba, jednak głównie w przypadku pożyczek na krótki okres. Chcąc zaciągnąć pożyczkę długoterminową, konieczne będzie dołączenie do wniosku specjalnego oświadczenia o dochodach.

1https://zbp.pl/public/repozytorium/wydarzenia/images/pazdziernik_2018/InfoKREDYT_-_Oszczdzanie_i_Kredytowanie_Polakow.pdf